Pondělí 21. září 2020
Svátek má Matouš

Lounsko - Dvě krádeže v průběhu dvou hodin téhož dne ve stejné prodejně. Takto si bude uplynulé úterý pamatovat lounská policejní komisařka. Ta zahájila trestní stíhání dvou mužů z Lounska pro trestný čin krádeže.

Nejprve se do supermarketu pro nákup zdarma vydal krátce před polednem 29letý muž. Ten si měl v prodejně pod bundu schovat potraviny v hodnotě přes dvě stě korun a poté projít pokladní zónou bez zaplacení. Pak byl však zadržen pracovníkem ostrahy a odcizené zboží musel vrátit.

O necelé dvě hodiny později se podobná situace odehrála ve stejné prodejně znovu, pouze s jiným hlavním hrdinou. Předmětem krádeže bylo tentokrát drogistické zboží v hodnotě necelých 500 korun. To si měl pod bundu vložit 23letý muž, kterého také zadržela po průchodu prostorem pokladen ostraha prodejny. Z ukořistěného úlovku se tak neradoval dlouho.

Přivolaní policisté oba dotyčné zadrželi. Bylo totiž zjištěno, že muži byli v minulosti již odsouzeni pro trestný čin krádeže a z tohoto důvodu mají za sebou i pobyt ve vězení. Ten jim v případě uznání viny u soudu hrozí i nyní.

V době, kdy je na území České republiky v souvislosti s šířením onemocnění Covid-19 vyhlášen nouzový stav, jsou podle zákona trestní sazby za spáchání některých trestných činů včetně krádeže mnohem vyšší. Obvinění muži by se tak mohli obávat až osmiletého trestu odnětí svobody.

(MG)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací