Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Lounsko - Téměř stopadesátitisícovou škodu měla svým počínáním způsobit 35letá žena z Lounska. Na přelomu loňského a letošního roku si v průběhu přibližně dvou měsíců měla celkem třikrát půjčit peníze od různých úvěrových společností.

Smlouvy o spotřebitelských úvěrech měla uzavírat prostřednictvím internetu, a to na různé částky, které se v součtu vyšplhaly na částku téměř 150 tisíc korun. Při sjednávání smluv dotyčná do žádostí o úvěry lživě uváděla, že je zaměstnána a pobírá mzdu, přestože v té době nikde nepracovala.

Podle dosud zjištěných informací pak úvěry s výjimkou jediné uhrazené částky ve výši 1.200 korun nesplácela a se společnostmi přestala komunikovat. "Důvodem jejího jednání byla zřejmě finanční tíseň, získané finanční prostředky měly být určeny na živobytí," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policisté se případem začali zabývat na základě oznámení od jedné z poškozených společností. Po provedeném šetření zahájil vyšetřovatel trestní stíhání zmíněné ženy, která v současné době žije na Chomutovsku. Obvinil ji z trestného činu úvěrového podvodu. "S přihlédnutím k výši způsobené škody může obviněné u soudu hrozit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, případně peněžitý trest," uzavřela policejní mluvčí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací