Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Ústecký kraj - Několikaměsíční spolupráce ústeckých krajských kriminalistů a německých kolegů ze Zemského kriminálního úřadu Sasko vyústila v rozbití organizované skupiny, která se zaměřovala na krádeže aut ve Spolkové republice Německo.

V úterý 24. listopadu proběhl v ranních hodinách ve Šluknovském výběžku policejní zásah proti osobám podezřelým z rozsáhlé majetkové trestné činnosti.

3011autakz1

Foto: Policie ČR

Na základě několikaměsíční intenzivní spolupráce českých a německých policistů, kteří se podíleli na akci s krycím názvem „ZITTAU“, bylo vydáno pět evropských zatýkacích rozkazů na organizovanou skupinu občanů České republiky, kteří jsou podezřelí, že v uplynulých dvou letech kradli na východě Saska vozidla převážně značek Škoda Octavia, která následně převáželi do naší republiky. Zde je buď legalizovali, nebo rozebírali na náhradní díly, jsou podezřelí z krádeží nejméně dvou desítek aut, kterými v přepočtu způsobili škodu přes čtyři miliony korun.

3011autakz2

Foto: Policie ČR

Kriminalisté z týmu „SAVO“, kteří se na Krajském ředitelství policie Ústeckého kraje specializují na objasňování organizovaných krádeží vozidel, na případu intenzivně pracovali několik měsíců. Při rozsáhlé operativní činnosti pečlivě shromažďovali poznatky a důkazy, které jsou důležité pro trestní řízení proti podezřelým.

3011autakz3

Foto: Policie ČR

V časných ranních hodinách se shromáždily desítky policistů, kteří se na realizaci podíleli, ve Varnsdorfu, kde proběhla instruktáž k plánované akci. Po půl páté ráno proběhl koordinovaný zásah na obou stranách hranice, při kterém bylo zatčeno pět osob, z toho čtyři muži skončili v poutech policistů ze zásahové jednotky v České republice a jeden podezřelý byl zatčen v Německu.

3011autakz4

Foto: Policie ČR

Následovalo 17 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při kterých vyšetřovatelé zajistili osm odcizených vozidel, tři skelety aut a značné množství náhradních dílů z kradených Octavií. Pět zatčených mužů bylo umístěno do vazby za účelem vydání do SRN, kde je proti nim vedeno trestní řízení.

3011autakz5

Foto: Policie ČR

"Při této rozsáhlé a organizačně velice náročné realizaci byli zatčeni všichni podezřelí, o které mají zájem němečtí vyšetřovatelé a zároveň byla zajištěna velká část odcizených aut a jejich částí. Za úspěšnou akcí stojí dlouholetá spolupráce českých a německých policistů při odhalování a objasňování přeshraniční kriminality a především pečlivá práce kriminalistů, kteří se v rámci přípravného řízení na vyšetřování podíleli," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

3011autakz7

Foto: Policie ČR

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací