Pondělí 1. březen 2021
Svátek má Bedřich

ČR – Jako hromadnou nezodpovědnost označil ministr zdravotnictví Jan Blatný chování některých lidí a provozovatelů restaurací, barů a klubů. Lidé využili rozvolněných opatření a užívají si volnosti.

Restaurace a kluby zase podle Policie ČR v některých případech porušují stále platná nařízení. „Policie v noci vyjížděla opakovaně k nelegálně otevřeným restauracím a klubům. Ani přes upozornění podniky nezavřely a mnohdy byly otevřené až do rána. Budu požadovat vysoké pokuty v řádu milionů korun,“ hrozí ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Podle jeho slov zdravotníci, policisté, pracovníci v sociálních službách, učitelé, malí podnikatelé, ale i další pomáhají a snaží se. „Ale právě kvůli nezodpovědnosti některých, se nám stále nedaří situaci zlepšit,“ uvedl.

Počty nově odhalených případů nákazy koronavirem klesají jen pomalu. Vzhledem k aktuální epidemické situaci uvolnila i tak Vláda ČR některá plošná opatření, která se týkají například zákazu nočního vycházení i nedělního prodeje.

Zasaženi jsou zranitelní obyvatelé

„Negativním aspektem nadále zůstává, že i přes celkový pokles počtu případů registrujeme stále vysoký podíl nově diagnostikovaných případů ve zranitelných skupinách obyvatel, kterých je aktuálně okolo 20 %. To představuje vzhledem k časté polymorbiditě, tj. stavu kdy pacient trpí více chronickými onemocněními zároveň, vyšší pravděpodobnost hospitalizace, včetně hospitalizací na jednotkách intenzivní péče. I v absolutních počtech jde stále o vysoké číslo, které se promítá do počtu hospitalizovaných pacientů. Ačkoli tyto počty klesly z více než 8 000 na současných 4 400, jde o vysokou zátěž blokující kapacity nemocnic. Aktuální hodnota reprodukčního čísla je 0,9,“ zmiňuje ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací