Neděle 17. říjen 2021
Svátek má Hedvika

Louny - Město Louny ve spolupráci s nemocnicí Agel Louny, a.s. připravuje, v souladu se Strategií očkování proti covid-19 v Ústeckém kraji, očkovací centrum, které bude provozováno v prostorách Nemocnice Louny v Rybalkově ulici.

Ve středu 27. ledna proběhlo jednání zástupců města Louny a společností Agel. Tohoto konstruktivního jednání se zúčastnili Mgr. Pavel Janda - starosta města, Mgr. et Bc. Milan Rychtařík - místostarosta města, Ing. Zuzana Bartošová - předsedkyně představenstva Nemonice Agel Louny, a.s. a MUDr. Karel Horáček – lékař očkovacího centra. Na tomto společném jednání byla potvrzena spolupráce mezi městem Louny a Nemocnicí Agel Louny na zřízení a provozu očkovacího centra v Lounech. Zahájení očkování pro veřejnost je v tomto centru plánováno začátkem března. Do té doby dojde k oočkování personálu nemocnice a části praktických lékařů.

Nemocnice Agel Louny zajistí prostory pro očkovací centrum (bývalý příjem léčebny dlouhodobě nemocných), včetně potřebného zdravotnického materiálu a technického zabezpečení. Město Louny bylo nápomocno při hledání zdravotnického personálu, který bude očkování zajišťovat a dále z řad svých zaměstnanců vyčlení personál potřebný pro administrativu. Zároveň město připravuje informativní webové stránky k provozu očkovacího centra.

„V původním seznamu očkovacích center Louny vůbec nefigurovaly. Proto bych chtěl poděkovat všem, kteří pomohli doplnit naše město na seznam očkovacích center.
Máme připravené prostory i personál a ve chvíli, kdy dostaneme vakcíny, můžeme začít očkovat prioritní skupiny obyvatel (senioři, zdravotníci). Očkovací centrum v Nemocnici AGEL Louny a.s. by mělo být k dispozici pro občany města i okolních obcí. Věřím, že relativně snadná dostupnost v nejbližším městě bude cestou k největší proočkovanosti populace,“ uvedl Mgr. Pavel Janda, starosta města.

„Jsem velice potěšen, že se nám podařilo zajistit otevření očkovacího centra v sídelním městě okresu Louny a naši obyvatelé tak nebudou muset za očkováním jezdit do okolních měst,“ uvedl Mgr. et Bc. Milan Rychtařík, místostarosta města a předseda výboru pro zdravotnictví zastupitelstva Ústeckého kraje a dodal: „díky spolupráci města, kraje a soukromého sektoru jsme zvládli nelehký úkol.“

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací