Sobota 6. březen 2021
Svátek má Miroslav

Krušné hory - Během jednoho velmi mrazivého únorového večera přijali policisté oznámení z tísňové linky od běžkaře, který při běžkaření v Krušných horách nedaleko obce Celná ztratil orientaci a nedokázal se už sám vrátit do bezpečí.

Vejprtští policisté se tedy vydali dotyčného hledat. I díky lokalizaci mobilního telefonu a následné telefonické komunikaci s pohřešovaným se jim po propátrání oblasti po více než třech hodinách podařilo vymrzlého a vyčerpaného muže najít.

"Běžkaři, který byl na pokraji sil, pomohli policisté překonat přibližně tří kilometry dlouhý úsek cesty vedoucí zasněženým terénem a dokonce i potokem až ke služebnímu vozidlu. Tím ho pak přepravili do obydlí jeho známých. Osmačtyřicetiletý muž byl naštěstí kromě vyčerpání v pořádku a nebylo nutné ani lékařské ošetření," dodala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací