Neděle 19. září 2021
Svátek má Zita

Jimlín – Sotva dvouměsíčního kocourka našla minulé úterý běhat po ulici jedna žena v Lounech a odvezla ho na městskou policii. Odtud se dostal do Útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně, kde začal boj o jeho život. Kocourek měl totiž utrženou zadní nohu.

Co se zvířeti stalo, jde jenom těžko odhadnout. Buď mu na nohu něco těžkého spadlo a nebo je možné, že mu ji ukousl nějaký pes. „Nedalo se úplně přesně identifikovat, jak se mu to stalo, protože rána nebyla čerstvá, minimálně jeden den s tím pahýlem pobíhal,“ řekl provozovatel útulku David Kubalík.

3007kocourek3

Kocourek Perníček před operací

I přes rychlý převoz k veterinářce na tom zvíře nebylo rozhodně dobře. Do rány se mu totiž dostala infekce a noha byla zanícená. „Hrozilo, že operaci, kdy se mu musel amputovat zbytek nohy, nepřežije,“ popsal Perníčka stav Kubalík.

Perníček, který vážil 0.9 kilogramů, ale zabojoval a náročnou operaci přežil. „Roste jako z vody, vážili jsme ho a pěkně přibírá. Dnes mu veterinářka vyndala stehy a všechno vypadá dobře,“ raduje se David Kubalík. Kocourek Perníček se tak může začít těšit na nového majitele.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací