Neděle 22. červenec 2018
Svátek má Magdaléna

Louny - Celkem 43 zaměstnavatelů a nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, kovovýrobě, zdravotnictví, potravinářství, dopravě, telekomunikacích, plastikářském průmyslu a ve státních organizacích. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Lounech.

Burza se bude konat v kulturním domě Zastávka v Lounech, pořádá ji Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem ve čtvrtek 7 mezi 10 - 16 hodinou. Do Loun se sjedou zaměstnavatelé z Lounska, Žatecka, Podbořanska a přilehlých regionů. Své zastoupení budou mít na místě firmy z průmyslových zón a okolí. Poptávka bude zejména po technických profesích. Zaměstnavatelé budou hledat operátory výroby, kovodělníky, obsluhu stacionárních strojů a zařízení, pomocné výrobní dělníky, manipulační pracovníky a skladníky, provozní a strojní zámečníky, svářeče, elektromechaniky či pracovníky se zkušeností s lisováním a povrchovými úpravami materiálů.

Burza je určená nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, žákům a jejich rodičům. Zástupci ÚP ČR jim poradí v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci burzy také budou moci konzultovat s odborníky Okresní správy sociálního zabezpečení Louny záležitosti z oblasti důchodů nebo nemocenských dávek. Účast OSSZ Louny se stala tradicí a nejčastěji odborníci s lidmi řešili dotazy týkající se získání potřebných „odpracovaných roků“ pro důchod a nároku na nemocenské dávky v případě různých typů pracovního poměru. Letošní novinkou bude prezentace středních škol z lounského okresu - Obchodní akademie a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany a Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Žatec. Na burzu mohou zamířit i žáci 8. a 9. tříd ZŠ a jejich rodiče. Získané informace pak mohou využít při rozhodování, jaký studijní obor zvolit.

Návštěvníci se také dozví, co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Navíc budou moci přímo na místě, bez zbytečného stresu, absolvovat pracovní pohovor. „Pro tyto případy doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis. Těm, kteří si s jeho napsáním nevědí rady, pomohou naši specialisté,“ upozorňuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel.

„O burze jsme informovali také ředitele a výchovné poradce na všech základních a středních školách v okrese Louny. Důvodem je fakt, že pozornost zaměstnavatelů se často soustředí na studenty, kteří si teprve volí svůj budoucí studijní obor,“ doplňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Lounech Vratislav Pražák. Pořadatelé zajistili pro uchazeče o zaměstnání speciální autobusové spoje ze Žatce, z Podbořan a Postoloprt, kterými se budou moci dopravit na místo konání.

Zdroj: ÚP ČR

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací