Sobota 16. únor 2019
Svátek má Ljuba

Vroutek, Brloh - V sobotu se procházel po lese za obcí Vroutek 28letý muž s detektorem kovu. Jeho objev však nebyl žádný pokad, ale nebezpečná munice. K nálezu musela být přivolána pyrotechnická služba expozitura Teplice.

!-- Kontextová reklama Sklik -->

Ta objevila ne jeden, ale 21 kusů dělostřeleckých granátů ráže 10,5 cm německé výroby z druhé světové války. Všechen nebezpečný materiál si pyrotechnici odvezli k jeho následnému zničení.

1302munice1

"Podobný nález objevila v neděli 38letá žena mezi obcemi Divice a Brloh. Tentokrát šlo o dělostřeleckou minu ráže 8 cm německé výroby z druhé světové války. Přivolaná pyrotechnická služba vyhodnotila, že převoz nebezpečného materiálu by byl velice riskantní," uvedla policejní mluvčí Irena Pilařová.

1302munice3

Do pondělních ranních hodin zabezpečené místo nálezu střežili policisté z obvodního oddělení Postoloprty. Podle slov pyrotechniků byl iniciační prvek miny odjištěn, a tak za bezpečných a dobrých světelných podmínek provedli zneškodnění munice výbuchem přímo na místě nálezu. "Během bezpečnostního opatření bylo zajištěno, aby nedošlo k žádnému zranění osob. Oba oznamovatelé se zachovali velice správně. Ihned nález oznámili na linku 158 a vyčkali na místě do příjezdu policie," dodala mluvčí.

1302munice4

4x foto: Policie ČR

 

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací