Neděle 4. červen 2023
Svátek má Dalibor

Teplice - V sobotu 14. května se u obchodního centra Olympia v Teplicích konala tradiční preventivní akce „Záchranáři v akci“. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si techniku všech složek IZS a vyzkoušet si nárazový simulátor rychlosti.

Děti plnily na jednotlivých stanovištích úkoly, kde si mohly vyzkoušet například test zdatnosti na stanovišti Policie České republiky, záchranu lidského života u Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, či si projet jízdu zručnosti na kole u Městské policie Teplice.

Na stanovišti Policie České republiky odebíral kriminalistický technik dětem otisky dlaní. Velkému zájmu se těšila ukázka výstroje a výzbroje Speciální pořádkové jednotky a mnoho dětí i dospělých si posedělo ve vozidle a na motorce dopravní policie.

Součástí ukázek byl i náborový stan Policie ČR, kde byly zájemcům předány informace o podmínkách přijetí a průběhu přijímacího řízení k Policii České republiky. O tom, že policisté rádi přivítají do svých řad nové kolegy, byli vyrozuměni všichni návštěvníci akce během rozhovoru policistky s moderátorem akce Alešem Lehkým.

"Letošní ročník měl velikou návštěvnost nejen díky krásnému počasí, ale především díky všem zúčastněným, kteří se na konání akce podíleli," dodává policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

foto

1605zachranari

1605zachranari2

1605zachranari3

1605zachranari4

1605zachranari5

1605zachranari6

1605zachranari8

1605zachranari9

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist