Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj

ČR, Ústecký kraj - Společnost Alstom přestavuje během třetího a čtvrtého květnového týdne na několika místech po České republice a na Slovensku první a jediný vlak na vodíkový pohon na světě, jmenuje se Coradia iLint. Jde o vlak poháněný vodíkovým palivovým článkem, který vyrábí elektrickou energii pro trakci. Tento vlak s nulovými emisemi vydává nízkou hladinu hluku a jeho emise tvoří pouze pára a kondenzovaná voda.

Coradia iLint je speciálně navržena pro provoz na neelektrifikovaných tratích, a proto představuje ideální řešení pro mnoho českých a slovenských tratí, které zůstávají neelektrifikované. Prohlédnout si vlak a zeptat se na podrobnosti k jeho provozu mohou nejen pozvaní hosté, ale i veřejnost.

Alstom Coradia iLint Railshow představí toto inovativní a ekologické řešení mnoha regionálním a národním subjektům, ale také českým a slovenským cestujícím. Railshow odstartovala v úterý 17. května v hlavním městě Praze a pokračuje do dalších regionů České republiky a na Slovensko.

Zastávka a prezentace Coradia iLint Railshow je naplánovaná i na 25. května v Ústeckém kraji, kdy se uskuteční předváděcí jízda mezi stanicemi Děčín hl. n., Ústí nad Labem hl. n. a Ústí nad Labem západ.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist