Neděle 4. červen 2023
Svátek má Dalibor

Chomutov - Chomutovský zoopark udělal první krok ke konci jednorázových plastových kelímků ve svém areálu. Nechal si vyrobit trvanlivé vratné kelímky s vlastním motivem, kterými chce do budoucna nahradit všechny jednorázové kelímky podávané ve stáncích.

„Jako zoologická zahrada samozřejmě myslíme na ochranu životního prostředí ve všech směrech. Proto jsme se rozhodli s jednorázovým plastem v našich stáncích postupně skoncovat,“ říká k objednávce prvních designových kelímků ředitelka zooparku Věra Fryčová.

První várka čítá čtyřicet tisíc kusů a motiv na nich je dvoustranný. Na jedné je obecný motiv zooparku, na druhé pak rosomák v typickém grafickém provedení a s nezbytným rozverným heslem ´Všechno je to moje.´ „Pro nás je letošek díky ostře sledovaným mláďatům rokem rosomáka, proto jsme zvolili tento motiv. Příští várky ale budou určitě i s dalšími zvířaty,“ dodává ředitelka. Stejně tak přibudou k současným půllitrovým kelímkům i menší varianty.

Už teď je možné si kelímek koupit za 50 Kč v zooshopu, v nejbližších dnech je bude distribuovat také do všech stánků v areálu. Tam bude kelímek bude zálohovaný, takže návštěvníci budou moci kelímek vrátit. Zoopark pořídil i speciální myčku, takže kelímky budou opravdu využitelné opakovaně.

Stejné kelímky, jen samozřejmě s jiným motivem, pořídil zoopark také na Kamencové jezero, které pod organizaci spadá. „Tam jsme jich zatím nakoupili dvacet tisíc. V případě velké poptávky jsme ale samozřejmě připraveni dokoupit další, ať už na jezero, tak do zooparku,“ uzavírá ředitelka Fryčová.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist