Neděle 22. červenec 2018
Svátek má Magdaléna

Podbořany - Hned dvě výročí spojená s oslavami středoškolského vzdělávání si připomněli lidé v Podbořanech. Na 80. výročí založení Gymnázia Podbořany a 70 let od vzniku Střední odborné školy přijal pozvání od ředitele Jiřího Marholda kromě hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka také ministr školství Stanislav Štech.

Obě střední školy jsou zřizované Ústeckým krajem. Proto se na akci dostavil například Petr Šmíd, náměstek hejtmana pro školství, Radmila Krastenicsová, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost či Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství.

„Do této školy jezdím velmi rád. Jsou tu lidé, kteří školou žijí. Vaše škola je výspou vzdělání, jelikož je na dobré úrovni. Podbořanské škole, jejím oběma částem, bych přál, aby měla i nadále dostatek dětí. A ty pak mohly získat potřebné vzdělání, kterému se tu žákům díky skvělým učitelům dostává,“ nešetřil chválou hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na slavnostním zahájení oslav.

0910podborany2

Ministr školství Stanislav Štech na neformální inspekci v dílnách. Zdroj: www.kr-ustecky.cz

Oslavy si nenechal ujít ani stávající ministr školství, který se v Podbořanech narodil. „Chtěl bych vyslovit uznání lidem, kteří během těch desetiletí museli překonávat překážky tak, aby bylo dnes co slavit. Školství v Podbořanech je zárukou toho, že člověk má kvalitní vzdělání a může realizovat své sny,“ uvedl ministr Štech, který místní gymnázium také navštěvoval.

Program oslav byl pestrý. Lidé si mohli prohlédnout areál školy, jednotlivé studijní obory, ve kterých získávají během roku žáci mnoho různých ocenění. A byli to právě žáci odborných oborů, jež poté předvedli své dovednosti. Nechyběla ani výstava veteránů a zemědělské techniky.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací