Sobota 7. prosinec 2019
Svátek má Ambrož a Benjamín

Lubenec – Větší bezpečí a klid pro lidi, rychlejší cestování pro řidiče. To přinese pětikilometrový dálniční obchvat Lubence na trase z Karlových Varů na Prahu. Staví se již rok a ještě další dva bude. Přijde na miliardu korun a je další částí budoucí dálnice D6 z hlavního města k hranicím s Německem.

Vyloučení těžké nákladní dopravy z obce Lubenec a její převedení na dálniční přeložku podstatně zmenší vliv hluku a exhalací na obyvatele obce a vliv vibrací na okolní objekty.

„Vzhledem k neustále se zvyšujícím dopravním intenzitám je již současná silnice I/6 z hlediska bezpečnosti i plynulosti dopravy zcela nedostatečná. Kompletní dálnice D6 propojí Prahu s Karlovými Vary a dále dojde k jejímu napojení na německou dálniční síť,“ uvedl ohledně dálnice D6 generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa při začátku stavby obchvatu.

Dálnice D6 odvede tranzitní dopravu mimo zastavěná území obcí, čímž se podstatně zlepší životní podmínky jejich obyvatel, sníží se riziko nehod chodců a cyklistů, dojde k poklesu imisní zátěže v obytných zástavbách, sníží se míra hlukového zatížení v obytných zónách a zlepší se celková dostupnost regionu, což zvýší jeho atraktivitu pro investory i občany.

Současná silnice I/6, zařazená do sítě mezinárodních silnic jako tah E48, spojuje hlavní město Prahu s průmyslovou aglomerací v severozápadní části republiky a s lázněmi mezinárodního významu – Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Jáchymov a Františkovy Lázně. Je vedena z hlavního města ve směru Nové Strašecí – Karlovy Vary – Sokolov – Cheb až na hranice se Spolkovou republikou Německo. Je zde silná osobní i nákladní doprava, a to jak vnitrostátní tak i mezinárodní. Stávající šířkové uspořádání silnice I/6 je již nevyhovující, nepostačuje narůstajícím intenzitám silniční dopravy a nezajišťuje v plné míře její plynulost a bezpečnost.

D6 Lubenec, obchvat

Hlavní trasa:

  • délka: 4,9 km
  • kategorie: R 25,5/100
  • plocha vozovek: 103 021 m2
  • počet stavebních objektů: 115
  • Cena stavby dle smlouvy: 1,038 miliardy korun bez DPH
  • Termín výstavby: 03/2018 – 03/2021

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací