Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Ústecký kraj - Během celorepublikové akce PLAST odhalili ústečtí celníci ve svém regionu čtyři kamiony plné nelegálního odpadu.

Hlídky mobilního dohledu monitorovaly komunikaci I/7 poblíž bývalého hraničního přechodu Hora sv. Šebestiána a zaměřovaly se na nelegální přeshraniční přepravu odpadů.

Během desetidenní kontrolní akce celníci zajistili čtyři nákladní vozidla převážející z Německa bezmála 95 tun odpadů. Převážně se jednalo o směsný odpad (směs plastu, papíru, textilu, pryže, skla), který byl deklarován jako čistý plast či pryž. Dva kamiony směřovaly do Polska, dva měly určenou vykládku v Čechách. Celníci vozidla odstavili.

Podněty o porušení právních předpisů při přepravě odpadů, byly předány pracovníkům České inspekci životního a Ministerstva životního prostředí České republiky, kteří jsou příslušní rozhodnout o tom, kde a jak odpad skončí.

Celní správa eviduje v posledních týdnech enormní nárůst nelegálních přeprav odpadů, věnuje této oblasti maximální pozornost a úzce spolupracuje s ostatními orgány státního dozoru. TZ GŘC s výsledky celostátní akce „PLAST“.

foto

1511odpad1

1511odpad2

1511odpad3

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací