Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek má Silvie

Ústecký kraj - Na mnoha místech v severních Čechách se ve schránkách obyvatel objevují letáky nabízející rozbory pitné vody. Domácnosti zákazníků severočeského regionu také navštěvují dealeři nabízející filtry na úpravu vody.

„Dovolujeme si Vás tímto upozornit, že nabízené služby nejsou nutné pro dosažení kvalitní pitné vody. Není tedy třeba si tuto službu objednat a platit za ni. Informace, které podávají dealeři filtrů o vodě z kohoutku, jsou nepravdivé a zavádějící. Buďte obezřetní při návštěvě dealera filtrů ve Vaší domácnosti,“ upozorňuje aktuálně společnost Severočeské vodovody a kanalizace.

Jste-li napojeni na veřejný vodovodní řad, váš dodavatel pitné vody, společnost Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK), dodává pitnou vodu dle požadavků platné legislativy, kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody. Zodpovídá za to, že ve vašich domácnostech z vašich vodovodních kohoutků teče kvalitní, zdraví nezávadná pitná voda.

Kontrola dodávané pitné vody je prováděna pravidelně dle plánu kontrol pro příslušný rok, který schvaluje Krajská hygienická stanice. Krajská hygienická stanice si provádí i své vlastní nezávislé kontroly pitné vody. Společnost Severočeské vodovody a kanalizace ručí svým zákazníkům za kvalitu dodávané pitné vody. „Chceme vás ubezpečit, že dodávaná pitná voda odpovídá ve všech stanovených ukazatelích platné legislativě. Je kontrolována na několika místech. Od úpravny vody, přes distribuční síť, vodojemy až po kohoutek v domácnosti zákazníků. Každoročně je ve společnosti SčVK kontrolováno více než 400 tisíc analýz pitné vody,“ dodává firma.

K nabídkám podomních obchodníků buďte proto obezřetní a informace o kvalitě pitné vody si zjistěte přímo u dodavatele pitné vody na telefonních číslech 601 267 267 případně 840 111 111 (pro volající z pevné linky), nebo na webových stránkách v přehledné mapě.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací