Ilustrační snímek. Foto: Pixabay / CC0
Co se chystá

Podbořany - K bohatému programu při oslavách 80 let od konce druhé světové války, který je na měsíc květen a červen připraven v Podbořanech, přidává Městská knihovna Podbořany na toto téma dvě lekce a jednu „plotovku“.

K bohatému programu při oslavách 80 let od konce druhé světové války, který je na měsíc květen a červen připraven v Podbořanech, přidává Městská knihovna Podbořany na toto téma dvě lekce a jednu „plotovku“ – výstavu na plotě. Vše je určeno pro širokou veřejnost, ale primárně se snaží zaujmout starší děti a doufáme, že je doprovodí jejich blízcí dospělí. Srdečně zveme do knihovny.

Přijďte si společně připomenout důležité historické události, které je nezbytné uchovávat v paměti, abychom se z nich mohli poučit a zabránit jejich opakování.

Pondělí 12. května od 15:30

Literární lekce s knihou Transport na věčnost Objevte dojemný příběh skupiny dětských kamarádů z let 1940–1943, kteří prožívali své osudy v Praze a později v koncentračním táboře Terezín. Kniha přináší hluboké svědectví o tom, jak se válka dotkla nejmladších a jaké byly jejich naděje, strachy a odvaha.

Čtvrtek 15. května od 15:30

Audiovizuální lekce o odsunu českých Němců ze Žatce Zabíjení po česku. Odsuny českých Němců po válce byly doprovázeny krutými událostmi – hromadnými popravami, mučením a drancováním majetku. Přijďte se dozvědět více o této temné kapitole našich dějin.

Po celou dobu – Výstava Život v protektorátu Čechy a Morava na plotě knihovny. (TZ)

mesto podborany 2 fdf1f

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru