Supercela. Ilustrační snímek
Louny

Ústecký kraj – Český hydrometeorologický ústav potvrdil, že se v sobotu objevilo ve Valtířově na Ústecku malé tornádo.

„Dle dopplerových dat ze Saského radaru je jasné, že se v době výskytu vyskytovala v místě jasná rotace. Jednalo se tak zcela jistě o tornádo,“ uvedl meteorologický institut.

Reagoval tak na fotografii, která se objevila na facebooku a která dokumentovala slabší tornádo. „Dle projevů se zdá, že se jednalo o velmi slabé tornádo s krátkou životností,“ uvedli meteorologové. Lidé, kteří vzdušný jev zadokumentovali, psali o tom, že vír pohnul trampolínou a vzduchem létaly kameny. 

Jaké bude počasí dnes během dne? Během odpoledne a k večeru lze očekávat bouřky v rámci celého Česka. „Bouřek bude plošně málo a většina z vás se s bouřkou odpoledne a večer nesetká. Pokud ano, bouřky budou mít ale potenciál výraznějších jevů, zejména krup a nárazů větru. Nejsou vyloučeny ani supercely,“ sdělil v neděli ráno Český hydrometeorologický ústav. 

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru