Ilustrační foto
Louny

Lounsko - Lounští dopravní policisté se tuto sobotu zapojili do dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu řidičů, především pak na dodržování předepsané rychlosti. Cílem takových akcí je snížení nehodových statistik a zlepšení dopravní kázně. Policisty bylo možné potkat na různých stanovištích v celém lounském okrese.

Policisté kontrolovali zákonem stanovené povinnosti jako zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, neopominuli kontrolu technického stavu vozidel a dodržování dalších předpisů stanovených platnou legislativou.

Nejčastější pochybení, a to opět nedodržování předepsané rychlosti, bylo zjištěno u třiceti řidičů. Dále policisté řešili jednoho řidiče, který nedal přednost jinému vozidlu, jiného zase za telefonování za jízdy. Nechyběli ani řidiči, kteří měli nevyhovující technický stav vozidla nebo nepojištěné vozidlo.

"Z celkového počtu 38 zjištěných přestupků bylo 35 přestupců řešeno příkazem na místě udělením blokových pokut v celkové výši 58 tisíc korun. Zbývající tři případy porušení zákona policisté oznámili k projednání ve správním řízení na příslušný úřad. Mimo jiné policisté vymohli dluh u třech řidičů, který celkem činil 6300 korun. Na závěr opět pozitivním výsledkem je, že během této akce u žádného z řidičů nebyl zjištěn alkohol ani jiné návykové látky," uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš.

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru