Foto: město Žatec
Louny

Žatec - Slavnostním předáním potvrzení o završení studia Univerzity třetího věku v Žatci ukončilo v pondělí odpoledne své dvouleté snažení pětadvacet absolventů prvního běhu.


Zástupci města a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem všem, kdo dva roky studia dokončili, pogratulovali za jejich snahu a předali i drobné dárky.

Z několika nabízených oborů se nakonec před dvěma roky povedlo v Žatci naplnit dva. Zájemci tak mohli docházet na kurz Historie města Žatce a regionu a Pohybově zdravotní kurz. Lektorem prvního kurzu, jejž absolvovalo patnáct zájemců, byl Mgr. Petr Antoni, lektorkou druhého s deseti lidmi pak Bc. Jana Břízová.

Zajímavé je, že tři absolventi žateckých kurzů získali nejen potvrzení o dokončení studia, ale také osvědčení, k jehož získání bylo nutné sepsat diplomovou práci. Všem poděkovala za jejich snažení zastupitelka města Lenka Minaříková, která ze Žatec Univerzitu třetího věku organizovala. „Jsem ráda, že jste to vydrželi a absolvovali celé čtyři semestry. Máte můj velký obdiv,“ ocenila L. Minaříková absolventy.

Jim i všem, kdo se na kurzech podíleli, poděkoval při setkání v Kapucínském klášteře místostarosta Žatce Pavel Pintr: „Chci vám pogratulovat k ukončení výuky Univerzity třetího věku v Žatci. Rád bych poděkoval i lektorům, jak se vám věnovali dva roky, a také organizátorům, což je Daně Masopustové za univerzitu a Lence Minaříkové za město Žatec.“

A co bude dál se studiem pro zájemce nad 50 let v Žatci? Čekají je další kurzy, ale až za rok. „V roce 2026 v říjnu máme v plánu otevřít několika dalších programů. Budeme na tom usilovně pracovat,“ slíbila Lenka Minaříková.

Situace je totiž taková, že první dvouletý běh v Žatci byl tak trochu zkušební, aby se zjistilo, zde je o studium zájem. Probíhal ale v odlišném termínu, než Univerzita třetího věku na UJEP, která tuto vzdělávací aktivitu zaštiťuje. Tam začínají nové obory vždy každý druhý rok, proto se nyní s aktivitou v Žatci počká, aby se studium sladilo s ústeckými termíny. „V Žatci tomu dáme rok pauzu a pak bychom rádi připravili víc kurzů. Už jsme měli schůzku se zástupci města, máme nějaké návrhy v hlavě. Pak se sjednotíme s Ústím,“ potvrdila plány na pokračování studia v regionálních podmínkách Dana Masopustová, jež projekt Univerzity třetího věku na UJEP vede. (kas)

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru