Louny – Téměř tříhodinové drama se odehrávalo ve středu odpoledne v Lounech. Muž se sebevražednými úmysly vylezl na komín kotelny poblíž tamní nemocnice v Rybalkově ulici a hrozil skokem z asi třicetimetrové výšky.
Na místo se začali sjíždět policisté a hasiči se speciální lezeckou skupinou okolo druhé hodiny odpolední. „Na místě je vyjednavač," uvedl našemu on-line deníku u brány nemocnice vedoucí územního odboru Policie ČR v Lounech Vladimír Pešek. Záchranáři byli připraveni poskytnout první pomoc v případě nejhoršího.
Okolo půl čtvrté odpoledne muž začal lézt dolů. „Slezl asi do výšky pěti metrů, poté vyšplhal opět nahoru," popsal situaci Vladimír Pešek. Holýma rukama bez rukavic se muž musel držet kovové konstrukce na komínu. V tu chvíli byla teplota okolo nuly. Každou chvíli hrozilo, že mu dojdou síly či uklouzne.
Krátce po půl páté se policejnímu vyjednavači podařilo přesvědčit sebevraha, aby slezl. Následně byl převezen na ošetření.
Policie neuvedla, kam byl muž převezen. V podobných případech končí lidé na psychiatrickém oddělení mostecké nemocnice.