Edmundova soutěska. Foto: Ústecký kraj
Zajímavosti

Hřensko - Obec Hřensko ve čtvrtek slavnostně znovu otevřela Edmundovu soutěsku, jeden z nejznámějších přírodních klenotů Českého Švýcarska a zároveň jednu z nejvýznamnějších turistických atraktivit celého Ústeckého kraje. Soutěska byla pro veřejnost uzavřena téměř tři roky po ničivém požáru, který zasáhl velkou část národního parku a způsobil velké škody místním podnikatelům i obci.

Symbolického znovuotevření se zúčastnili pozvaní hosté, zástupci obce a lidé, kteří se na obnově soutěsky podíleli. Nechyběli hejtman Ústeckého kraje Richard Brabec, ministr životního prostředí Petr Hladík, saský ministr životního prostředí Georg-Ludwig von Breitenbuch, ředitel Národního parku České Švýcarsko Petr Kříž či ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Martin Laníček. Pro místní obyvatele a podnikatele byla soutěska zpřístupněna již v úterý 15. a ve středu 16. července. První turisté se do soutěsky oficiálně podívají v sobotu 19. července.

„Návrat Edmundovy soutěsky je skvělá zpráva pro náš kraj i pro všechny, kdo milují přírodu. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na obnově soutěsky podíleli. Díky společné práci i podpoře Ústeckého kraje můžeme znovu přivítat návštěvníky a ukázat jim, že České Švýcarsko zůstává jedním z nejkrásnějších koutů naší země. Věřím, že každý návštěvník pomůže místu i lidem, kteří tu žijí,“ uvedl hejtman Richard Brabec.

1807souteska 48a51

Vstup do Edmundovy soutěsky na řece Kamenici. Foto: Ústecký kraj

Obec Hřensko spravuje Edmundovu soutěsku a o jejím znovuotevření rozhodli zastupitelé jednomyslně minulý čtvrtek. Návrat turistů je pro Hřensko i celý region klíčový – příjmy z cestovního ruchu jsou pro obec i místní podnikatele zásadním zdrojem financí. Obnovený provoz tradičních lodiček na řece Kamenici tak po dlouhé odmlce opět přiláká milovníky přírody i oblíbeného skalního kaňonu, který patří mezi největší poklady české přírody.

Ústecký kraj po požáru aktivně pomáhal nejen Hřensku, ale i celému Národnímu parku České Švýcarsko. Kraj investoval více než 33 milionů korun do podpory obnovy a záchrany turistické infrastruktury a podpořil místní podnikatele například ubytovacími vouchery, které měly motivovat návštěvníky k návratu do postižené oblasti. Podpora ze strany kraje pokračuje i nadále – hosté ubytovaní na území národního parku déle jak dva dny mají bezplatnou místní veřejnou dopravu v rámci systému DÚK. (TZ)

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru