Tématický program, občerstvení, zazní i Modlitba pro Martu. Na náměstí v Žatci si připomenou listopad 1989
Vzpomínka na listopadové události roku 1989. Foto: Archiv RMŽ
Co se chystá

Žatec - Výročí 30 let od listopadových událostí roku 1989 si mohou občané Žatce připomenout v neděli 17. listopadu na náměstí Svobody. Život v tehdejší době i samotné události, které změnily vládnoucí režim v Československu, připomene tématický program od 15 do 18 hodin.

Listopadové výročí si každý rok připomíná řada žateckých občanů, kteří v podvečer 17. listopadu zapalují svíčky u morového sloupu před radnicí. „Tuto neorganizovanou vzpomínku letos doplníme jednoduchým programem, který připomene tehdejší dobu. Konec setkání symbolicky obstará píseň Modlitba pro Martu,“ popsala vzpomínkovou událost starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

Tématický program bude probíhat v prostoru prodejních stánků, ve kterých bude například ukázka zboží, které bylo před 30 lety v obchodech, i s tehdejšími cenami. Městská knihovna Žatec připomene klasické Knižní čtvrtky, při kterých se představovaly nové knihy v prodeji. Dobovou atmosféru doplní hudební hity té doby. Závěr společného setkání obstará zapálení svíček.

(kas)

1810plakat

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru