Louny - V úterý dopoledne vyjížděli lounští policisté do prodejny Penny Market v ulici Josefa Fouska, kde byla okradena mladá žena. Té neznámý pachatel odcizil v době chvilkové nepozornosti kabelku, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku.

Ilustrační foto

"Kromě finanční hotovosti a dokladů měla poškozená v kabelce i mobilní telefon a další věci. Škodu vyčíslila na přibližně čtyři tisíce korun," uvedla mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Policisté na případu pracují a po pachateli pátrají. Nabádají občany k větší opatrnosti, zejména tam, kde se shlukuje větší množství lidí.

Několik užitečných rad:

  • Nenechávejte peněženky navrchu nákupních tašek, mějte vždy zapnuté kabelky.
  • Svá zavazadla nespouštějte z očí – je dobré je mít neustále pod dohledem.
  • Noste kabelku s pevným zapínáním či s překrytím a těsně u těla.
  • Osobní doklady a další důležité dokumenty mějte rozděleny.
  • Nenoste peníze, doklady a kreditní karty v zadních kapsách kalhot nebo v batozích na zádech, kam nevidíte.
  • Nemějte při sobě zbytečně velkou hotovost či jiné cennosti.
  • Při placení neukazujte vše, co vaše peněženka obsahuje.
  • Pokud jste majiteli kreditní karty, PIN kód si zapište odděleně.
  • Věnujte pozornost bezprostřednímu okolí, kapsáři kradou hlavně tam, kde je hodně lidí.
  • Buďte ostražití, opouštíte-li peněžní ústav či bankomat.
  • Pokud se dostanete do tlačenice v obchodě, na ulici nebo dopravním prostředku, přesvědčte se, že své věci máte pod kontrolou.
REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru