Ilustrační foto: CC0
Louny

Karlovy Vary - Již o tomto víkendu se můžete těšit na Mattoni Karlovy Vary Running festival 2024. V pořadí již 11. ročník oblíbeného závodu opět zavede běžce do malebného prostředí lázeňského města. Letošní nové pojetí akce by mělo přinést ještě více zábavy a nových možností pro běžce. Informovali o tom v úterý organizátoři na tiskové konferenci, kde nechyběl ani hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Byť jsou Karlovy Vary jedním z nejmenších krajských měst, atmosférou, jež zde panuje, jsou rozhodně největší. Rychlá a rovná trasa míjí unikátní lázeňskou kolonádu, která je pro Karlovy Vary typická. Běžci se ale mohou kochat pohledem na další zajímavá místa, díky nimž patří město právem na seznam památek UNESCO. Kromě tradičního Mattoni ½ Maratonu se nově poběží také závod na 10 kilometrů. Součástí akce je také projekt EuroHeroes, jenž podporuje evropské atlety a díky němuž se na start postaví známí rekordmani.

Mezi běžci nebude chybět ani hejtman Karlovarského kraje, jehož se organizátoři dotazovali, na jaký čas se letos cítí. „Ono po padesátce se už moc nezrychluje. Těším se tedy, že si po běžecké stránce užiju tu nenapodobitelnou kulisu. Je to moje jedenáctá účast na karlovarském půlmaratonu, takže už to neberu jako svou povinnost, ale je to pro mne velká radost,“ uvedl Petr Kulhánek.

Snahou organizátorů je akci zatraktivnit pro celou rodinu. Ideálním programem ještě před hlavním závodem je dm rodinná míle, která nabízí úžasný zážitek pro děti i jejich doprovod. Pro všechny účastníky bude navíc jako pro správné závodníky připravena medaile v cíli. Registrace stále ještě běží. Chybět nebude ani dm bambini run, kde budou děti závodit na 100, 150 a 200 metrů. Jak ale padlo na dnešní tiskové konferenci, zde už byly registrace dva měsíce před závodem beznadějně rozebrány. Více informací o akci i o dopravních omezeních, která budou pro lázeňské město v sobotu 18. května platit, se dozvíte na webu festivalu.

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru