Zjišťovací archeologický průzkum. Foto: archiv ŘSD
Podbořany

Podbořansko - Ke stavbě D6 Petrohrad - Lubenec aktuálně probíhá výběrové řízení na záchranný archeologický průzkum. Aktuálně o tom informuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na sociálních sítích.
 

 

"Předpokládáme, že smlouvu s vítězem stihneme podepsat do konce roku a archeologové začnou pracovat hned, jak jim to počasí dovolí. Stavbu plánujeme zahájit na jaře 2024," píše ŘDS na svém profilu na Twitteru.

Na budoucí hlavní trase dálnice D6 Petrohrad – Lubenec o délce 12,1 km probíhal zjišťovací archeologický průzkum, který trval do konce ledna 2022. Archeologové zde zaznamenali 4 zajímavé lokality – dvě z doby pravěké, mladší dobu bronzovou a cihelnu. Nyní bude následovat, již zmíněný, plošný záchranný archeogologický průzkum.

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru