OBRAZEM: Nablýskaní krasavci projeli Ústeckým krajem. Tahle auta už běžně nepotkáte
Zastávka v Teplicích. Foto: Ilona Kaulfuss
Zajímavosti

Teplice – V pátek 22. dubna v podvečer bylo náměstí Svobody v Teplicích plné lidí. Krátce před 19. hodinou tady zavoněl benzín a nafta veteránských automobilů, které přijížděly do jednoho z cílů třídenního vzpomínkového závodu Rallye Praha revival, Memoriál Dalibora Janka.

Jedenáctého ročníku akce, kterou pořádá Ústřední automotoklub ČR společně se spolkem ÚAMK Sdružení českého autosportu, se zúčastnilo téměř 150 posádek ze 14 zemí. Podívanou na nablýskané krasavce, většinou vyrobených do roku 1985, si v Teplicích nenechali ujít motorističtí fandové a celé rodiny.

Rallye měla start v pátek v poledne na Ovocném trhu v Praze a zúčastnily se jí vozy z Čech, Polska, Slovenska, Německa, Itálie a dalších zemí. K vidění byly značky Škoda, Mercedes, Ford, Alfa Romeo, Audi, Renault, Saab, Trabant, Fiat, Mazda, Wartburg, Toyota a spousta dalších. Teplický dojezd veteránů uvedla Liazka, která kdysi brázdila poušť na závodě v Dakaru. Kromě Teplic se kolona účastníků rallye vydala v sobotu i do Chabařovic a Mostu. Za Statutární město Teplice vítal účastníky na náměstí Svobody náměstek primátora Jiří Štábl, který jim rozdával slušivé kšiltovky.

Soutěžní posádky dostávají v průběhu závodu trestné body za porušení pravidel silničního provozu. Rovněž ale podle slov jednoho z pořadatelů i za to, když dojedou do cíle mimo předepsaný čas. A tak došlo v Teplicích například k situaci, kdy jeden z řidičů musel počkat stranou u krajnice, protože přijel příliš brzo. Další řidič, který dojel krátce po něm, se ale domníval, že se tvoří fronta a postavil se hned za něj. Stejně postupoval i další řidič. Nakonec zasáhli pořadatelé a uvedli vše na pravou míru.

Foto

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru