Neděle 27. září 2020
Svátek má Jonáš

Sasko - Chcete se v tomhle sychravém počasí zahřát a alespoň na chvíli si připadat jako někde na dovolené u moře? Máme pro vás tip! Vydejte se do podmořského světa.

Jenom 6 km od Božího Daru, v německém Oberwiesenthalu najdete podmořský svět Meeres Aquarium am Fichtelberg. Návštěvníci v něm můžou vidět 38 akváriích a více než 500 ryb v jejich téměř přirozeném prostředí.

Sedmnáct metrů dlouhý korálový útes je obklopený pestrými tropickými rybami, mořskými koníky a rostlinami. Kromě vzácných druhů ryb jsou v akváriích také krabi nebo hvězdice. Nechybí tam samozřejmě asi nejznámější „dětská“ ryba – klaun očkatý alias ztracený Nemo. Některé ryby vypadají strašidelně, jiné jako hůlky, které vykukují z písečného dna.

V podmořském světě je ale toho k vidění daleko více. Je tu také expozice obojživelníků, pavouků a nebo hmyzu. Na závěr prohlídky jsou chameleoni a krokodýlové.

Meerwasseraquarium am Fichtelberg je otevřeno denně od 10:00 do 18:00. Poslední vstup je 17:30. Zavřeno je: 24.12. a 31.12. Vstupné: Dospělý - 6,- Eur, dítě - 3,50 Eur.

Akvárium se nachází ve sportovním centru, kde jsou bowlingové dráhy. Můžete si tam také dát i oběh nebo svačinu.

Foto

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací