Pondělí 8. srpen 2022
Svátek má Soběslav
Archivováno

Postoloprty, Rožnov nad Doubravou - Předešlý víkend v Rožnově nad Doubravou bojovaly nejlepší mažoretky z Čech a Moravy o tilul Mistra České republiky v kategoriích solo/duo. Do tohoto finále přes zemská rozřazovací kola postoupily i sólistky Postoloprtských mažoretek.

 

Solistky Postoloprtských mažoretek – finalistky MČR:  zleva nahoře: L. Mihalčíková, M. Pleyerová, A. Houšková, A. Řehulková, Tereza Tišáková, K. Krejzová, K. Graslová, D. Czervoniaková. Foto: Lenka Kindlová

V dětské věkové kategorii to byly Aneta Houšková, Miluše Pleyerová, Adéla Řehulková a Tereza Tišáková, za juniorskou věkovou kategorii Denisa Czervoniaková a za nejstarší seniorskou kategorii Kristýna Graslová, Lucie Mihalčíková a Kateřina Krejzová.

V sobotu se soutěžilo v kategorii „solo". Postoloprtské mažoretky se postavily „na bednu" ve všech zastoupených kategoriích. V dětské kategorii se II. Vicemistrem ČR stala Adéla Řehulková a nejvyšší příčku včetně titulu Mistr ČR obsadila Tereza Tišáková. O vysoké úrovni solistek reprezentující Postoloprtské mažoretky svědčil i postup všech 4 soutěžících solistek do nejužšího výběru 9 finalistek z celé České republiky.

V juniorské kategorii obsadila Denisa Czervoniaková druhé místo jako Vicemistr ČR a mezi seniorkami se Mistrem ČR stala již druhým rokem po sobě Kristýna Graslová.

Neděle patřila vystoupením dvojic tzv. kategorie „duo". I v této kategorii se Postoloprtské mažoretky staly jedním z favoritů. V Juniorech se na třetím místě jako II. Vicemistři ČR umístily Denisa Czervoniaková ve dvojici s Kristýnou Graslovou. V dětské věkové kategorii se Adéla Řehulková s Anetou Houškovou probojovaly až na 1. místo a staly se Mistry České republiky pro rok 2015!

Svou účastí ve finálovém kole této soutěže a následným získáním výše uvedených ocenění potvrdily sólistky Postoloprtských mažoretek, že patří ke špičce v mažoretkovém sportu. Vedoucí, rodiče i ostatní členky souboru Postoloprtké mažoretky touto cestou holkám gratulují ke skvělému úspěchu. Více fotek lze shlédnout na webových stránkách souboru: www.volny.cz/majorettes nebo na facebooku.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist