Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Louny - Výstrahu před zvýšeným nebezpečím požárů a silným větrem vydal Český hydrometeorologický ústav. Platí pro celé území Ústeckého kraje.

V důsledku přetrvávajícího suchého a teplého počasí s nedostatkem srážek postupně narůstá nebezpečí vzniku požárů. "Přechodně výraznější nárůst vzniku a zejména šíření požárů očekáváme v úterý ve spojitosti s čerstvým jihovýchodním nárazovým větrem," uvedli ve vydané předpovědi meteorologové. V přírodě a zejména v lesích nerozdělávejte oheň, nevypalujte trávu, neodhazujte cigaretové nedopalky na zem, nepoužívejte přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

Silný jihovýchodní vítr s nárazy kolem 20 m/s (kolem 70 km/h), bude kulminovat v úterý 23. dubna odpoledne a v podvečer.

Dají se očekávat možná poškození stromů a lesních porostů, možné jsou i menší škody na budovách. Hrozí nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, mohou nastat možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací