Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Chomutov – Přibližně rok se policisté zabývali případem výroby a distribuce drog, převážně pervitinu, na Chomutovsku. Teď past sklapla. Obviněni jsou první čtyři lidé, jeden člověk je ve vazbě. A vyšetřování pokračuje. Zasahuje i na sousední Mostecko a Lounsko.

Kriminalisté ve spolupráci s policisty Oddělení hlídkové služby Chomutov zadrželi přesně před týdnem podezřené muže. Následně téhož dne provedli domovní prohlídky a prohlídky dalších prostor na okraji obce u Chomutova a v bytě panelového domu na sídlišti v Chomutově. Jméno obce policie nyní neprozradila.

Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili přes čtyři sta tisíc korun, dva tisíce eur a skoro tři a půl kila látky hydrochloridu efedrinu. Z tohoto množství mohli obvinění vyrobit až dva a půl kilogramu pervitinu. Za to by mohli na černém trhu dostat zhruba dva a půl milionu korun. Další peníze mají být na bankovním účtu v Německu. Kriminalisté chtějí také zajistit jako výnos z trestné činnosti nemovitost v Německu. Zajistili rovněž čtyřkolku a osobní auto.

Při domovních prohlídkách také našli varny i osm střelných zbraní, několik nábojů a lis na přebíjení zápalek nábojnic. Veškeré zajištěné věci jsou nyní podrobovány znaleckému zkoumání.

Jako hlavní výrobce a osoba, která vše financovala, byl obviněn 37letý muž bydlící na okraji obce u Chomutova. Soud jej již poslal do vazby. Kvůli drogám byl v minulosti odsouzen a z vězení vyšel v roce 2016.

Obviněn byl i 33letý muž z Kladna, nyní přebývající v Chomutově, který dělal hlavnímu výrobci řidiče a pomocníka. Obvinění si také vyslechli 40letý muž z Chomutova a 66letý muž z Lounska, který nyní žije v obci u Chomutova. „Nejsme na konci vyšetřování. Kriminalisté dál prošetřují, zda na trestné činnosti spolupracovaly i další osoby,“ uvedl Tomáš Gerstner, vrchní komisař Územního odboru Policie ČR Chomutov. Rozšířit se může i právní kvalifikace jejich činů. „Provádíme výslechy lidí z Lounska i Mostecka, spolupracujeme s kolegy z Karvinska,“ dodává Zdeněk Kaiser, vedoucí 2. oddělení obecné kriminality chomutovské policie.

Obviněni byli ze zločinu nedovolá výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedu. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody s horní hranicí 12 let.

Jako jedna ze surovin potřebných k výrobě pervitinu sloužily léky, pro které si jezdili do Polska, nebo si je nechávali posílat klasicky poštovním balíčkem. Vyrobené drogy obvinění prodávali nebo vyměňovali za heroin, který užívali. Celkově mohli vyrobit drogy až za pět a půl milionu korun.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací