Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Vejprty - V reakci na anonym, který je s cílem poškodit pověst Hasičského záchranného sboru ČR a jednotek dobrovolných hasičů České republiky, šířen po sociálních sítích a některých redakcích českých médií v souvislosti s vejprtskou tragédií, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky následující prohlášení.

Po nahlášení požáru v ústavu sociální péče okamžitě vyslalo Krajské operační středisko hasičů Ústeckého kraje jednotky podle poplachového plánu a plošného pokrytí území, který je každoročně aktualizován.

"Požár byl na Krajské operační středisko nahlášen v 04:50 hodin a první jednotka dorazila na místo v 04:59 hodin. Tato jednotka dobrovolných hasičů Vejprty, jako plnohodnotná a plně vybavená zásahová jednotka, dorazila na místo s Cisternovou automobilovou stříkačkou, automobilovým požárním žebříkem a velitelským vozem. Další jednotky profesionálních hasičů dojely následně přesně podle poplachového plánu," uvádí v prohlášení mluvčí hasičů Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Požár, který byl nahlášen v okamžiku, kdy byl již ve společenské místnosti plně rozvinut tak, že plameny šlehaly z oken, a budova byla plná zplodin hoření, se hasičům podařilo dostat pod kontrolu přesně v 06:47 hodin. "Díky profesionálnímu zásahu bylo zachráněno 27 klientů ústavu. Vzhledem k výše zmíněnému nebyl důvod k této události volat posily ze zahraničí," dodává Lukáš Marvan a následně uzavírá:

"Jsme si vědomi toho, že osm obětí požáru je obrovská tragedie, na které se ale podepsaly jiné faktory než samotný zásah na zdolání požáru. Byla to zejména velmi brzká ranní hodina, kdy osazenstvo budovy spalo a skutečnost, že se jednalo o hendikepované osoby, jejichž evakuace je velmi náročná." V současné době vyšetřovací týmy plně pracují na objasnění příčin a okolností požáru.

K požáru v domově pro postižené došlo v neděli krátce po čtvrté hodině ranní. Při požáru zemřelo osm lidí, dalších třicet je zraněných. O tragédii jsme podrobně informovali ZDE a ZDE.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací