Pondělí 6. duben 2020
Svátek má Vendula

Louny - Na sklonku loňského roku 2019 byly nově upraveny okružní křižovatky v ulici Postoloprtská, v ulici Slovenského národního povstání, v ulici Rakovnická a v ulici Cítolibská v Lounech.

Úpravu zajistila společnost Technická správa města Loun s.r.o. za celkovou částku 162 tisíc korun včetně DPH. Práce spočívaly v chemickém odplevelení, instalaci čedičové drtě a kameniva, terénních úpravách a výsadbě 12 kusů borovicí kleč, 39 kusů dochanu psárkovitého, 147 kusů levandule lékařské, 11 kusů ozdobnice čínské, 7 kusů juky, 72 kusů kostřavy metlovité, 65 kusů kostřavy stříbrné. Celkem bylo vysazeno 353 nových rostlin.

A už jen douška závěrem. "Domníváme se, že vše výše uvedené je i odpovědí na facebookové "úvahy" typu "zřejmě se provalilo, že chystáme guerilla osetí nevzhledného kruháku u Alberta (Louny spolu)" ze srpna 2019. Ne, nic se neprovalilo. Pouze Správa veřejné zeleně ve spolupráci s Komisí životního prostředí koncepčně vykonává svoji práci tak, aby se nám všem v Lounech zase o trochu víc líbilo," stojí na webových stránkách města.

FOto: Okružní křižovatky v novém

1802louny2

1802louny3

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací