Pondělí 21. září 2020
Svátek má Matouš

Chomutov - V areálu Kamencového jezera v Chomutově dnes proběhla preventivní akce Policie ČR s názvem Bezpečně u vody. Policisté upozorňovali návštěvníky na úskalí spojená s pobytem u vody, rozdávali preventivní letáčky i drobné dárky.

Dovolená v Česku je o letošních letních prázdninách nejčastější volbou rekreantů. I z tohoto důvodu byla spuštěna na začátku prázdnin celorepubliková preventivní akce pod názvem „Bezpečně u vody“. Do projektu se zapojili i policisté chomutovského obvodního oddělení. "Rekreanty chceme upozornit hlavně na to, aby si nenechávali cenné věci bez dozoru a nijak nezabezpečené, protože by o ně mohli přijít," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

V areálu Kamencového jezera se stalo od června už pět případů krádeží jízdních kol. "Majitelé svá kola nijak nezabezpečili a nechali je dokonce přes noc volně opřená vedle karavanu a ráno potom zjistili, že o své kolo přišli. Takže určitě je důležité nenechávat kola nezabezpečené a koupit si například kvalitní lankový zámek," pokračuje policejní mluvčí. Policisté se také zabývali krádeží volně odložené tašky, zmizet měl jednomu z návštěvníků i mobilní telefon.

Poicisté dále vyzývali návštěvníky, aby cennosti, které u vody nutně nepotřebují, raději nechávali doma. "K vodě je opravdu dobré brát jen to nejnutnější, případně využít v areálu, pokud tam jsou, bezpečnostní schránky či trezory. Pokud je u vody vícečlenná rodina nebo parta lidí, tak se mohou domluvit, že se někdo koupe a někdo hlídá cennosti na dece," uzavřela Glogovská.

video

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací