Úterý 21. březen 2023
Svátek má Radek

Most - O www.mydrinks.cz jsme už psali před několika lety, kdy Tomáš Čmolík spolu s bratrem založili specializovanou prodejnu a e-shop na destiláty v Mostě. Prodejna se od otevření už 3x zvětšila a kluci mají zákazníky po celé ČR a z okolních států.

Přinášíme exkluzivní rozhovor s majitelem Mydrinks.cz a ukážeme vám nejdražší láhev rumu na světě v hodnotě 400 000,- Kč

Tome, jak je možné, že v Mostě byla nejdražší láhev rumu na světě?

No, předem je třeba říct, že se taková láhev vidí maximálně jednou za život a v době vystavení už byla prodaná. Je to pro nás opravdu čest a s velkou pokorou jsme rádi, že můžeme lidem ukázat, že společnost z Mostu dalece přesahuje hranice okresu a že je vůbec možné takové věci u nás vidět. Tohle jsem si nikdy ani nepředstavoval. Máme skvělé vztahy s distributory různých značek a druhů destilátů, tak si na nás čas od času vzpomenou a dají k dispozici takové legendy… smích.

0809rum3

DictadorGenerations EN LALIQUE, nejdražší rum na světě.

Odkud rum pochází a jak je starý?

Dictador Generations EN LALIQUE je rum z Kolumbie, který byl destilován v roce 1976, bavíme se tedy o destilátu starém 45 let. Láhev je sama o sobě klenot společnosti Lalique, která je výrobcem křišťálu. Pokud si jejich práci budete googlit, bude vám jasné, proč je to taková vzácnost. Tvar láhve je inspirován Karibským mořem a odkazuje na tradici značky Dictador. Rum vytvořil master blender Hernan Parra a jeho otec Dario, proto název Generations.

Kolik existuje lahví?

Dictadoru Generations existuje pouze 300 kusů. Vím, že nultá edice drží momentálně rekord v aukční síni Sotheby Auctions, kde se vydražila za 30 000 liber (900 000,-Kč) To už je pro nás něco nepředstavitelného a vážně velká čest takovou láhev u nás na chvíli mít.

0809rum4

DictadorGenerations EN LALIQUE, nejdražší rum na světě.

Jak se taková láhev předává?

Abych byl upřímný, tak předání je rituál. Toto se nestává každý den a součástí dodání je i zabezpečovací skříňka na váš otisk prstu. Láhev je očíslována a všechno probíhá v režimu utajeno, pokud si majitel takové služby přeje. Bavíme se o rumu v ceně auta, který je opravdu uměleckým dílem.

Viděli jsme u vás i jiné exkluzivní lahve Dictadoru?

Ano, na stole jsem měl i Dictador Wixária a další edice s názvem 2 Masters, které jsou už dostupnější a stojí v rozmezí od 16 000,-Kč do 100 000,-Kč za kus. Přistupoval jsem k nim se stejnou opatrností jako k EN Lalique i pro mě osobně jsou to velké částky a je mým pracovním snem jednu takovou ve sbírce mít.

Co dalšího je u vás nového?

Momentálně rozšiřujeme sklady a přidáváme další destiláty. Máme na e-shopu produkty od 300,-Kč a snažíme se dále provozovat náš obchod a e-shop s maximálním možnou přidanou hodnotou služeb. Rádi všem poradíme, ať jde o dárek k narozeninám, výročí, nebo jen zásoba pro váš domácí bar. Prodejnu máme v Mostě na adrese Obránců míru 2945/3, otevřeno máme od pondělí do pátku od 9:00 do 17:30 www.mydrinks.cz

0809rum2

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme Mydrinks.cz hodně štěstí v dalších projektech.

Děkuji moc vám a všem našim fandům, kteří nás podporují a posouvají dál.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist