Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Lounsko - Zejména kontroly nákladních vozidel byly tentokrát předmětem další dopravně bezpečnostní akce, která se v tomto týdnu uskutečnila na Lounsku.

Lounští policisté se tak zapojili do celorepublikového projektu, který probíhá ve spolupráci s mezinárodním sdružením ROADPOL. Při kontrolách je kromě technického stavu vozidel zajímalo, zda řidiči dodržují předpisy týkající se doby řízení a odpočinku, bezpečnostních přestávek, zda mají správně zajištěný náklad apod. Lounští policisté se v rámci akce zaměřili i na kontroly dodržování předepsaných rychlostí.

"Z 38 zkontrolovaných vozidel zaznamenali policisté 18 přestupků, z nichž 14 spočívalo v překročení maximální povolené rychlosti. Další čtyři zjištěné přestupky se týkaly porušení sociálních předpisů v nákladní dopravě. Jednalo se o přestupky související s dobou řízení a předepsanými přestávkami," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Za zmíněné přestupky policisté na místě uložili řidičům 16 pokut v celkové výši 6.700 korun, 2 přestupky oznámili k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací