Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Brtníky - Ústecký kraj realizuje v rámci své příspěvkové organizace v Brtníkách ve Šluknovském výběžku jeden z investičních projektů, a to demolici starého a výstavbu nového objektu, kde bude poskytovaná sociální služba Domov pro osoby se zdravotním postižením. V současné době platí náklady kraj, ale i tento projekt, původně zařazený mezi náhradníky, má nyní šanci na dotaci z IROP ve výši 40 milionů korun.

Při modernizaci sociálních služeb jde vždy především o humanizaci a dodržení všech současných principů sociálního začleňování. V tomto případě tedy došlo k demolici starého objektu, na jehož místě roste zcela nový. Ve dvoupodlažní budově vznikají čtyři samostatné domácnosti pro celkem 18 klientů s vysokou mírou podpory. Realizace byla zahájena v lednu 2020 a předpokládané dokončení stavebních prací je v 1. polovině roku 2021.

B1

Demolice starého objektu. Foto: Ústecký kraj

Celkové předpokládané výdaje dle projektové žádosti jsou 49 milionů korun a očekávaná dotace z evropských fondů a státního rozpočtu může činit 40 milionů. Původně byla žádost o dotaci do Integrovaného operačního programu (IROP) podaná v roce 2018, ale kvůli nedostatku financí byl projekt zařazený mezi náhradníky s tím, že jej kraj začal realizovat z investičního úvěru. Po schválení přezávazkování IROP budou nakonec všechny náhradní projekty zařazeny k financování. Ústecký kraj má tak další možnost získat dotační prostředky na realizovanou investici, která umožní skokové zvýšení úrovně a kvality poskytované sociální služby.

2910LogoIROP

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací