Neděle 17. říjen 2021
Svátek má Hedvika

Most - Město Most představuje virtuální prohlídku Dílny magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín. Jde o zážitkovou expozici pro malé i velké nabízející několik interaktivních zastavení.

Cílem virtuální prohlídky ZDE je přiblížit turistům místo s tajemnou atmosférou a ukázat jim, co mohou při své návštěvě města Mostu také vidět a zažít. Digitální kopie Kelleyho alchymistické dílny obsahuje několik videí, která přibližují jednotlivé exponáty.

Dvorní alchymista císaře Rudolfa II byl na Hněvíně vězněm od roku 1596. O rok později zde zemřel po nezdařeném útěku z hradního žaláře. Tato scéna je také pravidelně připomínána při historických slavnostech, které se na hradě konají vždy v červnu.

Virtuální prohlídka

Pověst praví, že před svou smrtí Kelley proklel hrad Hněvín i město samotné – mimochodem i toto se dozvíte u jednoho ze zastavení ZDE v alchymistické dílně a sami můžete nechat město zmizet. S nadsázkou dnes můžeme říct, že se kletba vyplnila. Staré město Most bylo zbořeno kvůli těžbě hnědého uhlí v minulém století.

Aktuální otevírací dobu expozice si můžete prohlédnout na webu mosteckého infocentra ZDE.

SOUTĚŽ

Do 15. července 2021 se můžete zúčastnit soutěže o tři knihy MOST, které jsou plné nádherných fotografií města. Vydalo ji FOTO STUDIO H s.r.o. ve spolupráci s městem Most a Státním okresním archivem Most. Ve virtuální prohlídce je na dvou místech kniha ukryta. Napište nám do 15. července 2021 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde jste knihu objevili. Připojte také svůj telefon, abyste se v případě vítězství dohodli na předání výhry v mosteckém infocentrum.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací