Pondělí 3. říjen 2022
Svátek má Bohumil

Krušné hory - Začíná hustě sněžit. Do stopy nastupují běžkaři, kteří se nenechají odradit pro někoho nevlídným počasím. Tady zima ještě zdaleka nekončí. Jsme na začátku Krušnohorské lyžařské magistrály v západní části hor, u Loučné pod Klínovcem.

V okolí městečka a Klínovce je upravováno zhruba padesát kilometrů běžeckých stop. Na jejich údržbu přispívá Destinační agentura Krušné hory díky dotaci Ústeckého kraje. V celých Krušných horách je to letos více než jeden milion korun.

"Nejoblíbenější je tu magistrála, je to osm kilometrů tam a zpátky. Je to ideální terén pro děti i pro dospělé, vzhledem ke své šíři i vzhledem k tomu, že se tam dá bruslit i klasicky jezdit," říká Matyáš Horský z Infocentra Loučná pod Klínovcem. Po běžkování můžete využít zázemí klínoveckého skiareálu s řadou restaurací, občerstvení a barů. Problém tu není ani s parkováním.

Směrem hlouběji do Ústeckého kraje leží další zimní středisko, do jehož okolí můžete vyrazit na běžkách: okolí Měděnce a Alšovky. S nadšením se tu starají asi o dvacet kilometrů stop na několika okruzích. V tuto chvíli to zde se sněhem už může být ale horší. Na Alšovce si užijí nejen běžkaři, ale najdete tam i příjemný ski areál, kde se na sjezdovkách vyžijí rodiny s dětmi.

Údržba běžkařských tras je náročná nejen časově, ale i finančně. Letos mohou sportovci podpořit své oblíbené středisko jednoduchých a rychlým způsobem. Destinační agentura vybírá příspěvky formou veřejné sbírky. Peníze se zasílají prostřednictvím QR kódu, který si běžkař může načíst do své bankovní aplikace v mobilu. QR kódy jsou na cedulích u vstupů na běžecké tratě a vybraných místech nebo na webu destinační agentury.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist