Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Žatec - I v letošním roce je spolek A dál? jedním ze spolupořadatelů festivalu Den architektury. Tento rok vás duo Monika Merdová a Eva Sladká provede sklepením domů v historickém centru Žatce. Průzkum začne 2. října 2021 ve 14 hodin v obnoveném sklepě Mederova domu.

“Žatecké podzemí je rozsáhlá část stavebního dědictví našeho města, které svůj potenciál dosud skrývá. Celé centrum stojí na gotických sklepech, jsou to nejstarší části domů a mají zpravidla více pater,” přibližuje téma letošní procházky historička umění Monika Merdová.

“Navštívíme několik sklepů, část z nich je v jednání. Rozhodovat bude jejich přístupnost, bezpečnost a hlavně vstřícnost majitelů. Přesnou trasu procházky necháváme vždy jako překvapení a bude zaznamenána v mapě procházky,” dodává architektka Eva Sladká.

Možnost prohlédnout si sklepení domů v Žatci nemají místní ani turisté tak často. Ani radnice žatecké podzemí návštěvníkům neotevře. „Projekt jako takový žádný nechystáme, že by se otvíralo více to sklepení. Sklepy nejsou v majetku města,“ vysvětlila starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

Vstupné je zdarma. Pevné boty, čelovky a svítilny s sebou!

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací