Neděle 20. červen 2021
Svátek má Květa

Ústí nad LAbem - Studentka UJEP, Viktorie Tržilová, získala na Mistrovství Evropy v raketovém modelářství v Rumunsku nejvyšší ocenění „Nejlepší modelářka světa za rok 2018“.

„Jedná se o cenu dosaženou v žebříčku SMIR (Space Models International Ranking), který sčítá výsledky jak ze všech proběhlých mistrovství, tak všech světových pohárů, a mám z ní, samozřejmě, obrovskou radost,“ popisuje svoje pocity studentka hned dvou ústeckých fakult najednou.

Viktorie Tržilová je ve 2. ročníku studia fakulty zdravotnických studií, kde navštěvuje obor Porodní asistentka, a zároveň v 1. ročníku studia oboru Český jazyk pro média a veřejnou sféru na pedagogické fakultě.

1710rakmol 3

Foto: archiv Viktorie Tržilové

S raketovým modelářstvím začala Viktorie v 6 letech, kdy ji k tomuto netradičnímu sportu přivedla její první paní učitelka, manželka několikanásobného mistra světa v raketovém modelářství Bedřicha Pavky. Ten je, ostatně, od prvopočátku jejím trenérem.

„Postavila jsem pár prvních raket a již nebylo cesty zpět. V Raketomodelářském klubu Krupka jsem již téměř 15 let,“ říká s úsměvem aktuálně nejlepší modelářka světa.

Poprvé se Viktorie Tržilová dostala do národního týmu v roce 2012, a to na Mistrovství světa na Slovensku (v té době ještě jako junior). Od té doby se pravidelně účastní střídajících se mistrovství světa a Evropy, na která se kvalifikuje v rámci Mistrovství ČR i mistrovství světových. Za svůj největší úspěch považuje titul mistryně světa získaný v roce 2016 na Ukrajině.

1710rakmol 2

Foto: archiv Viktorie Tržilové

„Studium na ústecké univerzitě považuji za velmi přínosné, protože mi umožňuje realizovat i moje mimosportovní životní cíle. Kromě studia Porodního asistentství se celkově snažím také rozšiřovat své jazykové schopnosti, které mi pomáhají jak v komunikaci na mezinárodních soutěžích, tak v mé práci pro studentskou organizaci ESN Ústí nad Labem, kde působím na pozici HR managera,“ uzavírá Viktorie.

„Viktorii Tržilové srdečně gratuluji a přeji jí mnoho dalších úspěchů na poli raketového modelářství i při studiu na naší univerzitě. Jsem pyšný, že studenti, jako je ona, studují právě naši UJEP,“ říká rektor UJEP, doc. Martin Balej.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací