Pondělí 23. květen 2022
Svátek má Vladimír

Kadaň, Postoloprty - Prvním miminkem narozeným v roce 2022 na území Ústeckého kraje je holčička Alenka, která přišla na svět v kadaňské nemocnici. Přivítat letošní první občanku kraje přijel v úterý odpoledne také hejtman Jan Schiller spolu se svým náměstkem pro oblast sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit a současně starostou města Kadaň Jiřím Kulhánkem.

Holčička Alena se narodila 1. ledna 2022 v 1:03 hodin ráno v kadaňské porodnici mamince Aleně Česnekové z Postoloprt, vážila 2900 gramů a měřila 49 centimetrů. První miminko narozené v roce 2022 na území Ústeckého kraje přijel v úterý odpoledne přivítat také hejtman Jan Schiller společně se svým náměstkem a starostou města Kadaň Jiřím Kulhánkem.

Pogratulovali tatínkovi, mamince Aleně a současně jí obdarovali šperkem a balíčkem regionálních potravin. Maminka 1. občánka narozeného v Ústeckém kraji získá od kraje po projednání Radou Ústeckého kraje také finanční příspěvek, který v předchozím roce činil 30 tisíc korun.

rhzzwzr
Hejtman Jan Schiller a Alena Česneková s čerstvě narozenou holčičkou Alenkou. Foto: Martin Šíl, zdroj: Ústecký kraj

V Mostě přišla jako první na svět v novém roce holčička Karla Lanková, narodila se 1. ledna 2022 ve 03:01 hodin. Zároveň byla prvním miminkem v nemocnicích Krajské zdravotní. Rodiče prvního Mostečánka dostanou od města jako bonus finanční dar ve výši 20 tisíc korun. Více píšeme zde.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist