Středa 21. srpen 2019
Svátek má Johana

Louny – Kvůli zkapacitnění obchvatu Loun, který bude součástí dálnice D7 na Prahu, bude muset být v budoucnu zrušena mimoúrovňová křižovatka u Cítolib.

Vyplývá to z plánů Ředitelství silnic a dálnic. Silničáři začnou s šestikilometrovou úpravou obchvatu Loun z jednoho současného pásu na dálnici na konci letošního roku, hotovo má být v roce 2021. O novém úseku D7 píšeme více v článku Co čeká řidiče? Začne se stavět další kus dálnice na Prahu na obchvatu Loun.

Řidiče bude po dostavbě dálnice čekat jedna další viditelná změna. Z dálnice nebudou moci sjet a najet na ní u Cítolib. Tam je nyní mimoúrovňová křižovatka, která musí být zrušena. „Mimoúrovňová křižovatka (MÚK) Louny-centrum bude, vzhledem k nedodržení normou stanovených minimálních vzdáleností tří MÚK v prostoru Loun, zrušena a nahrazena prostým křížením. Most přes D7 mezi Louny a Cítoliby bude zachován,“ uvádí Ředitelství silnic a dálnic.

Zrušení této MÚK si vyžádá změnu platných územních plánů. Pro zvýšení bezpečnosti provozu na budoucí D7 bude dosavadní MÚK Louny-západ, na kterou se přijíždí od Mostu a z druhé strany od Jimlína, přestavěna na úplnou kosodélnou křižovatku dle studie zpracované Pragoprojektem Praha.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací