Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Ústecký kraj - S nástupem teplých měsíců roku a se zvyšující se aktivitou klíšťat se zvyšuje počet onemocnění lymeskou boreliózou. Na přelomu května a června onemocněli v Ústeckém kraji další dva lidé.

Informovala o tom Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje. „Celkem bylo od začátku roku 2019 v Ústeckém kraji zaznamenáno 26 hlášených onemocnění lymeskou boreliózou,“ sdělili hygienici. V roce 2018 bylo ve stejném období hlášeno 22 případů onemocnění touto chorobou.

Hygienická stanice blíže nespecifikovala, ze kterého či kterých okresů nemocní lidé jsou a kde se mohli nakazit.

Přenašečem borelií je u nás klíště obecné, a to všechna jeho vývojová stadia. Promořenost klíšťat je u nás v průměru kolem 10%, v některých oblastech i 3x větší. Očkování proti tomuto onemocnění zatím pro člověka nebylo vyvinuto. Léčí se antibiotiky, v případě postižení centrálního nervstva takovými, které pronikají do mozkomíšního moku.

A pozitivní zpráva na závěr: V průběhu jarních měsíců 2019 dosud nebylo v Ústeckém kraji zaznamenáno žádné onemocnění klíšťovou encefalitidou.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací