Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Louny - Rekonstrukce mostu v ulici Říční se blíží do finále. Město Louny zve na jeho slavnostní otevření a následné uvedení do provozu, a to ve čtvrtek 17. října od 9 hodin.

Pro motoristy to znamená konec nepříjemného objíždění, které trvalo od února letošního roku, kdy byla stavba zahájena. Původní dva mosty byly na jaře zdemolovány a nahradí je jen jeden most - nový a širší. Rekonstrukce mostů vyšla zhruba na 40 milionů korun. Město získalo 100% dotace na uznatelné náklady.

Mosty v Říční ulici vykazovaly delší dobu velmi špatný technický stav. Přípravné práce pro celkovou rekonstrukci mostů probíhaly od roku 2016, kdy byla postupně vypracována projektová dokumentace, vydáno stavební povolení, bylo zažádáno o dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury, vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby a technický dozor stavby. Samotné stavební práce pak trvaly osm měsíců.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací