Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Litvínov - V litvínovské Schole Humanitas se konalo slavnostní předávání prospěchových stipendií žákům za minulý školní rok. Jedenatřicet studentů si rozdělilo 160 tisíc korun od Unipetrolu.

Pro finanční ocenění věnované Unipetrolem si přišel i dnes již absolvent Šimon Suchopárek. Byl vůbec nejúspěšnějším studentem, který obdržel nejvyšší částku – dvacet tisíc korun. „Nějaké ocenění jsem očekával, i když jsem nevěděl, jak vysoká ta částka bude,“ uvedl našemu on-line deníku. Peníze prý investuje do svého dalšího sebevzdělávání.

Video

Každým rokem počet odměněných roste, systém tak žáky prokazatelně motivuje k lepším výsledkům. Spolupráce Scholy Humanitas a Unipetrolu je dlouhodobá, poslední tři roky nabrala na intenzitě.

Kromě předávání stipendií škola také představila chromatograf, který pořídila díky půlmilionovému daru od Nadace Unipetrol. Jde o přístroj běžný v laboratořích, v českých školách je ale stále velmi výjimečnou učební pomůckou.

Schola Humanitas se profiluje jako přírodovědná škola se specializací v oboru ekologie. Žáci jsou jejím absolvováním plně připraveni i k vysokoškolskému studiu různého zaměření. Je nejstarší školou svého typu v České republice.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací