Sobota 6. březen 2021
Svátek má Miroslav

ČR - Ve čtvrtek 3. prosince se v České republice opět otevřely malé obchody, restaurace, bary, muzea nebo služby. Lidem chybělo jak nakupování, tak posedět u piva. Češi vyrazili do hospod.

Je to už 41 dní, co se uzavřely, na rozvolnění se těšili také zaměstnanci, od kuchařů po barmany a pochopitelně také majitele. Někde si ale pivo bez rezervace nedáte, vzhledem k opatření mohou u stolu sedět maximálně čtyři lidé. V některých hospodách a restauracích jsou tak místa zarezervovaná na den dopředu.

Posedět u piva po práci je téměř národní zvyk, lidé se ale obávají, že tato situace dlouho nepotrvá a hospody se zase zavřou. "Po Vánocích, nebo možná ještě do Vánoc máme smůlu, pak nám to zase zavřou. Připadám si jako po revoluci, to měl člověk taky takovej ten pocit svobody," směje se jeden ze štamgastů. "Co si budem, neni nad točený," dodává.

Těžko předvídat, jak se bude epidemiologická situace vyvíjet, lze ale předpokládat, že vzhledem k větší kumulaci lidí na veřejných místech čísla porostou. Proto je stále důležité dodržovat všechna platná nařízení a opatření a nesnažit se je obcházet. Určitě si každý z nás přeje, aby se do hospod vrátil zdravý ruch, jaký tam byl právě ve čtvrtek a bude ještě určitě následujících pár dní.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací