Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Louny - Lounští kriminalisté trestně stíhají padesátiletého podnikatele, který měl v průběhu několika měsíců úmyslně krátit daň z příjmů.

V rámci své podnikatelské činnosti podle dosavadních zjištění sice v řádném termínu podal daňové přiznání, nezahrnul však do něho veškeré příjmy ze svého podnikání. "V přiznání k dani z příjmů fyzických osob se tak neobjevily více než dvě desítky faktur vystavených pro různé odběratele a znějících na částky od několika tisíců až po několik set tisíc," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

V důsledku toho mělo dojít ke snížení daňového základu pro výpočet daně a ke zkrácení uvedené daně o cca 217 tisíc korun.

Koncem listopadu policejní vyšetřovatel obvinil zmíněného podnikatele z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. "Pokud soud jeho vinu uzná, může ho kromě zákazu činnosti potrestat odnětím svobody na šest měsíců až tři léta," uavřela Glogovská.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací