Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj

 

Lounsko - V minulém týdnu se lounští dopravní policisté zapojili do dopravně bezpečnostní akce zaměřené především na kontrolu dodržování povinností řidičů.

 

 

Policisty bylo možné potkat na různých stanovištích v celém lounském okrese. Policisté kontrolovali zákonem stanovené povinnosti jako zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, neopominuli kontrolu technického stavu vozidel, používání zádržných systémů a dodržování dalších předpisů stanovených platnou legislativou.

"Nejčastější pochybení, a to nevyhovující technický stav u dopravních prostředků, bylo zjištěno u třiatřiceti řidičů, z toho jeden cestoval bez registrační značky. V deseti případech řidiči při jízdě nepoužili bezpečnostní pás, sedmkrát při řízení drželi hovorové nebo záznamové zařízení. Ve dvou případech řidiči nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti, třikrát řidiči nepředložili řidičský průkaz a jeden dokonce neměl řidičské oprávnění. Dále bylo také zjištěno pochybení u čtyřech cyklistů," uvedl policejní mluvčí Kamil Marek.

Z celkového počtu sedmdesáti zjištěných přestupků bylo třiapadesát přestupců řešeno příkazem na místě udělením blokových pokut v celkové výši 20 500 korun. Sedmnáct případů porušení zákona policisté oznámili k projednání ve správním řízení na příslušný úřad. Kontrolou bylo zjištěno, že čtyři řidiči před jízdou požili alkoholický nápoj.

 

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist