Neděle 29. listopad 2020
Svátek má Zina

Karlovarský kraj - Policisté Karlovarského kraje se zapojili do projektu paní Simony Stojanové, která založila se svými dvěma přáteli Nadační fond „Andělská křídla naděje“.

Posláním tohoto nadačního fondu je pomoc tělesně a zdravotně postiženým dětem, dětem trpícím závažným a dlouhodobým onemocněním jako je například cystická fibróza, svalová dystrofie, onkologické onemocnění nebo nemoc motýlích křídel, a to do 18 let věku dítěte. 

„Jsem si řekla, že začnu pomáhat“, řekla paní Simona jako jednu z prvních vět. „Nadaci jsme založili asi před rokem, ale víčka sbíráme už dlouho. V současné době mám uskladněné už 3,5 tuny plastových víček," uvedla zakladatelka v srpnu letošního roku.

Policisté a občanští zaměstnanci Karlovarského kraje stále pomáhají. "Víčka sbíráme už téměř 5 měsíců. Někteří nosí pravidelně víčka do sběrných boxů, jiní do sběru zapojí celou rodinu nebo i mateřskou školku. Tento týden donesl policista pprap. Daniel Plos z obvodního oddělení Policie ČR na Rotavě pytel víček. Do sbírání zapojil celou rodinu, ta zase další lidi a stovky víček byly předány nadaci.

Velký pytel plný víček donesla také tento týden na sběrné místo policistka por. Mgr. Martina Štaifová z 2. oddělení obecné kriminality v Karlových Varech. S nasbíráním takového množství ji pomohly děti z mateřské školky v Karlových Varech," uvádí policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Pomoci se rozhodli také policisté a občanští zaměstnanci z obvodního oddělení Policie ČR v Plesné. Ti mezi sebou vybrali finanční obnos, který darovali nadaci Andělská křídla naděje. Na jejich transparentní účet tak přilétla z Plesné částka ve výši 2 300 Kč.

Policisté a civilní zaměstnanci tak tímto podpořili nemocnou Natálku ze Starého Sedla (o osudu děvčátka a její nákladné léčbě jsme psali již ZDE: Natálka trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Přispět na nákladnou léčbu děvčátka můžete i vy).

"Jsme rádi, že sbírání víček má význam. Na podzim se podařilo Nadačnímu fondu Andělská křídla naděje odvézt náklaďák naplněný pytli plných víček. Celkem výkupna převzala 3 440 kg víček a při ceně 6 korun za kilogram se podařilo získat téměř 21 tisíc korun na pomoc tělesně a zdravotně postiženým dětem," uzavřela policejní mluvčí.

Více informací o nadačním fondu Andělská křídla naděje a o způsobu pomoci tělesně a zdravotně postiženým dětem i dětem trpícím závažným a dlouhodobým onemocněním, najdete ZDE: https://www.andelskakridlanadeje.cz/

Foto

2712natalka

Natálka trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Foto: Krajský úřad Karlovarského kraje

2712vicka1

2712vicka2

2712vicka3

2712vicka4

 Nemocnému děvčátku pomáhají i policisté z Karlovarského kraje. Víčka sbírají už pět měsíců. 4x foto: Policie ČR

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací